O nas

Witaj Pod Tamaryszkiem! Zapraszamy Cię, abyś w jego cieniu usiadł i odpoczął od jałowej pustyni dezinformacji i bezsensownych treści. Nie znajdziesz tu głupich filmików i wziętych z palm historyjek.

“Pod Tamaryszkiem” to 10 blogów, które są tworzone przez oazowiczów, ale nie tylko dla oazowiczów. To 10 blogerów z różnymi doświadczeniami, różnym punktem widzenia, którzy wspólnie chcą wnosić Nową Kulturę do blogosfery.

 

magda_mMagda Szostakowska – jedno słowo: onieśmielona…że może tu być, że w tak dobrym towarzystwie. Na co dzień patrzę trzeźwo i z umiarem na otaczający świat ale kiedy patrzę w głąb przymykam moje socjologiczne oko. Tu nic nie da się „zmierzyć i zważyć”. Tu trzeba „czuć” – będzie więc o czuciu.

marta_mMarta Lasecka – “Marta, Ty żyjesz, czy kpisz?!”, usłyszałam kiedyś od mojej mamy. Dziś, z czystym sumieniem mogę pewnie odpowiedzieć: ŻYJĘ!  Miliard pomysłów na minutę, za którymi nadąża chyba tylko sam Bóg, romantyczny idealizm, mnóstwo energii, ciągły brak czasu, cały worek marzeń do spełnienia i coraz więcej odwagi na robienie tego, czego kilka lat temu bym się cykała – oto kilka krótkich słów, którymi mogłabym się określić na początku maja 2014 roku.

michal_mMichał Grzybowski – Na co dzień zajmuję się fizyką i nanotechnologią (nie mylić z naprotechnologią). To dlatego, że mam skłonność do wgłębiania się w rzeczy, których nie rozumiem. W wolnym czasie czytam, od ciężkiej klasyki po książki podróżnicze i reportaże, słucham muzyki, również bardzo różnej. Ponadto pływam – lecz nie biegam. Także bardzo chętnie jeżdżę na rowerowe wycieczki odpoczywając przy wiejskich krajobrazach i scenkach rodzajowych.

artur_mArtur Przybyszewski – Student-teoretyk animacji społeczno-kulturalnej, stały bywalec linii 509, wiecznie i zabiegany, miłośnik zakapslowanych oranżad; zakochany w Warszawie, co zaprzecza tezie, że panowie są wzrokowcami.

bartek_m

Bartek Pulcyn – Myślę, że dobrze czułbym się pod Tamaryszkiem. Choć w głębi serca od dawna pragnąłem być jak on – „drzewo zasadzone nad płynącą wodą” (Ps 1). Chciałem też by słowa „dobro”, „życzliwość”, „przyjaźń”, „wierność”, “wytrwałość”, „odwaga”, „służba”, „miłość” nie były pustymi dźwiękami w moim życiu. Wiem, że mam jeszcze sporo do nadrobienia.

jas_mJan Sędek – syn swej świętej Matki Kościół, student dziennikarstwa na UKSW; uwielbia „rozkminiać” w dobrym towarzystwie, a jeszcze bardziej te „rozkminy” wcielać w życie; zainteresowany wszystkim; zakochany w Morzu.

adam_mAdam Dziedzic – na pytanie “co studiujesz?” odpowiadam “politechnikę”. Z zamiłowania robię wiele rzeczy, trochę programuję, trochę gram na bębenku, bezskutecznie próbuję wrócić do uprawiania sportu. Moja szczególna cecha charakteru to nieumiejętność usiedzenia na jednym miejscu – lubię coś robić, nawet jak nie wychodzi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKs. Bartłomiej Kopeć – Dawno, dawno temu był sobie chłopiec bardzo ciekawy świata. Rozglądał się wokoło z szeroko otwartymi oczami, chłonąc kształty, kolory i ruch. Jego uszy zachłannie wyłapywały dźwięki i układały w słowne symfonie i melodyjki. Jednak wkrótce okazało się, że chociaż świat wokoło był zachwycający i pełen niespodzianek, to po pewnym czasie przestał chłopcu wystarczać. Zaczął więc przedzierać się przez rzeczywistość, rozgarniając ją swoimi rękami i posuwać się coraz dalej i głębiej. Aż dostrzegł Tego, za którym tak bardzo tęsknił i Którego nieświadomie przez cały ten czas poszukiwał. I już nie mógł się od Niego oderwać. Jednak jego poszukiwania wcale nie ustały. Nabrały po prostu zupełnie nowego wymiaru….

Kamil KarzyKAMILkilobajt2ński – Pasjonat muzyki wszelakiej (drone, ambient), samouk rozmiłowany w kulturze starotestamentalnej, języku hebrajskim i wszystkim co dotyczy Pisma Świętego. Uwielbia wyprawy w góry z całym dobytkiem na plecach. Pot, krew i zmęczenie sprawiają, że żyje prawdziwie.buba

Agnieszka Majcher – Właśnie kończę polonistykę, gdzie od kilku lat moje marzycielstwo toczy walkę z praktycznym, krytyczno-ironicznym spojrzeniem na otaczający mnie świat. Interesuje mnie użycie języka – co nie znaczy, że umiem już korzystać z niego w pełni… Lubię zieloną herbatę. Wierzę w ideały.