O nas

Witaj pod Tamaryszkiem! Zapraszamy Cię, abyś w jego cieniu usiadł i odpoczął od jałowej pustyni dezinformacji i bezsensownych treści. Nie znajdziesz tu głupich filmików i wziętych z palm historyjek.

“Pod Tamaryszkiem” to 10 blogów, które są tworzone przez oazowiczów, ale nie tylko dla oazowiczów. To 10 blogerów z różnymi doświadczeniami, różnym punktem widzenia, którzy wspólnie chcą wnosić Nową Kulturę do blogosfery.

Magda Szostakowska –  jedno słowo: onieśmielona…że może tu być, że w tak dobrym towarzystwie. Na co dzień patrzę trzeźwo i z umiarem na otaczający świat ale kiedy patrzę w głąb przymykam moje socjologiczne oko. Tu nic nie da się „zmierzyć i zważyć”. Tu trzeba „czuć” – będzie więc o czuciu.

Marta Lasecka – “Marta, Ty żyjesz, czy kpisz?!”, usłyszałam kiedyś od mojej mamy. Dziś, z czystym sumieniem mogę pewnie odpowiedzieć: ŻYJĘ!  Miliard pomysłów na minutę, za którymi nadąża chyba tylko sam Bóg, romantyczny idealizm, mnóstwo energii, ciągły brak czasu, cały worek marzeń do spełnienia i coraz więcej odwagi na robienie tego, czego kilka lat temu bym się cykała – oto kilka krótkich słów, którymi mogłabym się określić na początku maja 2014 roku.

Michał Grzybowski – Na co dzień zajmuję się fizyką i nanotechnologią (nie mylić z naprotechnologią). To dlatego, że mam skłonność do wgłębiania się w rzeczy, których nie rozumiem. W wolnym czasie czytam, od ciężkiej klasyki po książki podróżnicze i reportaże, słucham muzyki, również bardzo różnej. Ponadto pływam – lecz nie biegam. Także bardzo chętnie jeżdżę na rowerowe wycieczki odpoczywając przy wiejskich krajobrazach i scenkach rodzajowych.

Artur Przybyszewski – Student-teoretyk animacji społeczno-kulturalnej, stały bywalec linii 509, wiecznie i zabiegany, miłośnik zakapslowanych oranżad; zakochany w Warszawie, co zaprzecza tezie, że panowie są wzrokowcami.

Bartek Pulcyn – Dwadzieścia lat temu, w styczniu, w jego ręce trafił numer miesięcznika FILM z czarno-białym zdjęciem Bruce’a Willisa na okładce. Sześć miesięcy później wyjechał na pierwsze w życiu rekolekcje wakacyjne. I tak rozpoczęły się jego dwie pasjonujące, życiowe drogi. Droga wiary i miłość do kina. Wędruje po nich do dziś.

Jan Sędek – syn swej świętej Matki Kościół, student dziennikarstwa na UKSW; uwielbia „rozkminiać” w dobrym towarzystwie, a jeszcze bardziej te „rozkminy” wcielać w życie; zainteresowany wszystkim; zakochany w Morzu.

Adam Dziedzic – na pytanie “co studiujesz?” odpowiadam “politechnikę”. Z zamiłowania robię wiele rzeczy, trochę programuję, trochę gram na bębenku, bezskutecznie próbuję wrócić do uprawiania sportu. Moja szczególna cecha charakteru to nieumiejętność usiedzenia na jednym miejscu – lubię coś robić, nawet jak nie wychodzi.

Ks. Bartłomiej Kopeć – Dawno, dawno temu był sobie chłopiec bardzo ciekawy świata. Rozglądał się wokoło z szeroko otwartymi oczami, chłonąc kształty, kolory i ruch. Jego uszy zachłannie wyłapywały dźwięki i układały w słowne symfonie i melodyjki. Jednak wkrótce okazało się, że chociaż świat wokoło był zachwycający i pełen niespodzianek, to po pewnym czasie przestał chłopcu wystarczać. Zaczął więc przedzierać się przez rzeczywistość, rozgarniając ją swoimi rękami i posuwać się coraz dalej i głębiej. Aż dostrzegł Tego, za którym tak bardzo tęsknił i Którego nieświadomie przez cały ten czas poszukiwał. I już nie mógł się od Niego oderwać. Jednak jego poszukiwania wcale nie ustały. Nabrały po prostu zupełnie nowego wymiaru…

Kamil Karzyński – Pasjonat muzyki ambientalnej; rozmiłowany w kulturze semickiej, języku hebrajskim i wszystkim co dotyczy Pisma Świętego. Homo viator.

Agnieszka Baniak – Polonistka, zawodowo z entuzjazmem przekazująca obcokrajowcom miłość do polskiej gramatyki. Zafascynowana językiem. Jej jedno oko patrzy marzycielsko, drugie krytycznie i ironicznie. Wierzy w ideały.